Fundusze kapitałowe

Fundusze kapitałowe

Fundusze kapitałowe

Fundusze kapitałowe są idealnym rozwiązaniem dla inwestorów oczekujących zysków przy: 

- minimalnym nakładzie własnej pracy
- poziomie ryzyka określonym wybraną strategią inwestowania
- elastycznym sposobie inwestowania
- możliwości przenoszenia inwestycji pomiędzy funduszami
- oraz zmiany strategii inwestycji w trakcie oszczędzania.

Fundusze kapitałowe umożliwiają osobom inwestującym niewielkie pieniądze zarabiać na instrumentach finansowych, przeznaczonych dla inwestorów z dużym kapitałem. Ich opłacalność podwyższa dodatkowo możliwość częściowego ominięcia podatku Belki i połączenia z ubezpieczeniem na życie.

Minimalny nakład własnej pracy
Firma zarządzająca funduszem kapitałowym (UFK) z mocy ustawy zobowiązana jest zatrudniać przynajmniej dwóch doradców inwestycyjnych, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności inwestycyjne. Co więcej - również z mocy ustawy - może zajmować się tylko trzema czynnościami: tworzeniem funduszy kapitałowych, zarządzaniem aktywami funduszy i reprezentowaniem funduszy wobec osób trzecich. 

W efekcie, cały wysiłek firmy skierowany jest na pomnażanie posiadanych aktywów i jest to jedyna metoda wypracowywania zysku dla firmy. Inwestor musi jedynie wybrać odpowiadającą mu strategię inwestowania, a o efektywność tych rozwiązań zatroszczą się jej eksperci. O ich skuteczności najlepiej świadczą wyniki najlepszych funduszy kapitałowych.

Kursy walut
USD  4,5664
EUR  4,6581
JPY  3,3960
GBP  5,5355
carousel slider

© 2022 Realfinance Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: